Rynek i Ratusz w Narolu tworzą jedną z najbardziej charakterystycznych kompozycji architektonicznych Roztocza Wschodniego.
Budynek Ratusza
Narolski ratusz to budynek, który powstał w latach 1928-1932 z przeznaczeniem na funkcje administracyjne. Leżąca w centralnej części rynku, murowana budowla składa się z dwóch kondygnacji. Frontowa część z wejściem głównym to balkon wsparty na charakterystycznych arkadach. Pokryty blachą dach wieńczy wieżyczka z czarnym orłem w koronie. Ratusz jest siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Narol.
Rynek w Narolu
Plac rynkowy to miejsce wielu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez władze miejskie. Jarmark, majówka czy dni Narola to tylko nieliczne z nich. Oprócz budynku ratusza na placu znajdziemy kolumnę z postacią Św. Floriana - patrona miasta. Została ona wzniesiona staraniem hr. Feliksa Antoniego Łosia i góruje nad rynkiem od XVIII w. W tylnej części placu znajduje się obelisk poświęcony Janowi III Sobieskiemu, który jako hetman dowodził odbiciem Florianowa (dawn. Narola) z rąk oddziałów kozacko-tatarskich. Oprócz medalionu z popiersiem króla znajduje się tam napis: "Janowi III Sobieskiemu i rycerstwu polskiemu w 300 rocznicę rozgromienia Tatarów pod Narolem i uwolnienia z jasyru 2000 jeńców - społeczeństwo Narola 6.10.1972”
Vis a vis ratusza oddzielona drogą znajduje się druga część rynku z kamienną fontanną oraz pomnikiem niepodległości z figurą orła w koronie. Obie budowle stoją przy drodze do zabytkowego Kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny